Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи справжню людину, кожен із нас повинен передусім створити в своїй душі світлицю, в якій зберігається найцінніший скарб – МОВА.
За недовгий час свого існування це свято вже стало традиційним. Це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу, посіяти у своєму серці хоча б одну зернину любові до рідної мови.
У загальноосвітніх закладах Солонянської громади наприкінці лютого пройшли відповідні заходи, приурочені Дню рідної мови.Педагогічний колектив та учні Солонянської СЗШ №1 (опорний заклад) провели ряд відкритих уроків та виховних годин: "Наша мова солов’їна”, "Мова-душа народу”, "Мовонько моя, ти калинова”; виставку вишитих рушників, малюнків з елементами народного петриківського розпису.

   
Учні та учителі Солонянської СЗШ№2 здійснили екскурсію в с.Петриківка Петриківського району. Діти були в музеї етнографії та народно-прикладного мистецтва, де потім мали змогу взяти участь в майстер-класі з петриківського розпису. Наступною була зупинка на козацькому хуторі Галушківка, унікальний музей під відкритим небом. Екскурсанти познайомилися з історією того краю, завітавши у дуже колоритний музей сільського побуту.


В Аполлонівській СЗШ свято пройшло під девізом : "Станем ми пліч-о-пліч проти змови, занедбати не дамо своєї мови. Всі ми патріоти неньки України, в нас вона одна і мова в нас єдина!". Учні підготували цікаві факти про мову, пісні, вірші, стінгазети. Школярі вшанували пам’ять великого Кобзаря під час щорічного конкурс на найкращого читця поезій Т.Г.Шевченка.


В Надіївській філії відбулася літературно-музична композиція «Українська мова - мова української нації». Школярі декламували вірші відомих українських поетів про Україну, українську мову; згадували її трагічну долю, читали гуморески, демонструючи красу і велич рідної мови та своє шанобливе ставлення до неї.


В шкільних бібліотеках були підготовлені виставки літератури "Коштовний скарб народу”, "Рідна мова! Рідна мова! Що в єдине нас злива…”
Мова кожного народу –
Неповторна і своя:
В ній гримлять громи в негоду,
В тиші – трелі солов’я…
На своїй природній мові
І потоки гомонять,
Зелен-клени у діброві
По-кленовому шумлять.

Плекаймо нашу мову! Говорімо українською!