Центр надання соціальних послуг

Положення про КУ «Центр надання соціальних послуг» Солонянської селищної ради

КУ «Центр надання соціальних послуг» Солонянської селищної ради сприяє подоланню чи мінімізації складних життєвих обставин особи або сім’ї в найбільш оптимальний спосіб, шляхом взаємодії з родиною та її найближчим оточенням, залученням необхідних спеціалістів та координації дій у відповідності до потреб сім’ї та ресурсів громади.

На соціальне обслуговування у центрі мають право:

• особи/сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • особи, які опинилися у  кризовій ситуації, у тому числі насильство в сім’ї, торгівля людьми;
  • прийомні батьки, опікуни та патронатні вихователі;
  • особи похилого віку, які потребують стороннього догляду і не мають рідних, які зобов’язані забезпечити їм догляд та допомогу.

Для даних категорій населення центром надаються наступні види соціальних послуг:

•  соціальний супровід сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • консультування;
  • соціальна адаптація;
  • кризове та екстренне втручання;
  • представництво інтересів;
  • соціальна профілактика;
  • посередництво (медіація);
  • догляд вдома.

Центром   виявляються особи (сім’ї), які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, визначаються індивідуальні потреби осіб (сімей) у соціальних послугах та організовується  їх надання, проводиться соціально-профілактична, інформаційно-просвітницька робота з особами (сім’ями), спрямована на запобігання складних життєвих обставин.

Особам похилого віку та особам з інвалідністю соціальними робітниками центру надається допомога у самообслуговуванні (дотримання особистої гігієни, рухового режиму, годування), у пересуванні в побутових умовах, у веденні домашнього господарства (закупівля продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, прання, прибирання житла, оплата комунальних платежів, дрібний ремонт одягу).

При потребі працівники центру організують взаємодію з іншими фахівцями та службами, нададуть інформацію щодо соціального захисту, допоможуть в оформленні або відновленні документів, отриманні безоплатної правової допомоги, а також здійснять інші заходи щодо відновлення соціальних функцій, психологічного і фізичного стану осіб (сімей), які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Робота центру ґрунтується на  принципах індивідуального  підходу до кожної людини, гуманності, доступності, відкритості, законності, соціальної справедливості,  конфіденційності та відповідальності за дотримання  етичних і правових норм.

КУ «Центр надання соціальних послуг»Солонянської селищної ради запрошує кожного, хто опинився у складній життєвій ситуації, звернутися за професійною підтримкою та допомогою.

Наша адреса: 52400, вул. Гагаріна, 13, смт Солоне, Дніпропетровська область, Україна