Фото без опису

Садиба Сім’ї Бергманів (охоронний номер: 265), яка знаходиться в смт Солоне, вул. Гагаріна, 20. Зараз в цій будівлі розміщені краєзнавчий музей, районний архів, бібліотека. Сім’я Бергманів у 1862 році отримала 15 тисяч десятин землі. На території селища розташовані дві садиби які належали Пітеру Хугу,  Абрахаму та Герману Бергманам. Одна з них є пам’яткою архітектури України місцевого значення. Бергмани активно розвивали регіон. Земська лікарня, земська школа, дороги, початкові школи в інших населених пунктах збудовані за сприяння родини Бергманів багато будівель існують до цього часу, один із ставків створено братами на річці Солоненька. На даний час Садиба Сім’ї Бергманів використовується як адміністративна будівля: в ній знаходяться музей історії, бібліотека, архів. Загальний технічний стан пам’ятки - задовільний, частково незадовільний.

Фото без опису

Фото без опису


Земська школа (охоронний номер: 267) що знаходиться в с.Широке - пам’ятка  знаходиться в населеному пункті с.Широке, в центрі села. Будівля використовується як загальноосвітня школа. До негативних чинників, що  позначаються на долі об’єкту належать: дах, що потребує перекриття, кути будівлі під дахом (випали цеглини), цегла по низу будівлі, відсутнє практично все відмощення біля фундаменту, через що мокріють стіни і з’являється грибок.


Каплиця (охоронний номер: 266),  що знаходиться в селище Надіївка,   об’єкт знаходиться поблизу залізничної станції Привільне, на пустирі між вулицями Шевченка та Залізнична. На відстані приблизно 35м від пам’ятки знаходиться приватний житловий будинок за адресою: вул. Залізнична,1. Загальний технічний стан пам’ятки – незадовільний (відсутні вікна, двері), прилегла територія в занедбаному стані.


Комплекс будівель земської лікарні (охоронний номер: 264),  що знаходиться за адресою Дніпровський район, смт Солоне, вул. Усенко 60а, вул. Соборна 67, 67а, 67б, 67в - приватний сектор, всі будівлі переплановані добудовані або перебудовані.


Аполлонівський палеовулкан — стародавній згаслий вулкан, розташований у кількасот метрах від правого берегу річки Мокра Сура на північ від села Аполлонівки на правобережжі Дніпровського району Дніпропетровської області у 40 км на південний захід від центру Дніпра.


Кромлех Микільське-на-Дніпрі - ритуальне поховання-святилище, кам’яне коло, викладка з великих кам’яних брил-мегалітів. Рідкісна археологічна пам’ятка доби бронзи (близько 3 тисяч років до н.е.), детально досліджена на початку ХХ ст. професором Дмитром Яворницьким. Є одним з найліпше збережених фрагментів великого сакрального комплексу, що існував у доісторичні часи біля найбільшого на Дніпрі порога Ненаситця. Кромлех є аналогом і ровесником всесвітньовідомого британського Стоунхенджа

Фото без опису