Проходьте онлайн-тест для самоперевірки про безпечність використання Telegram від Центр демократії та верховенства права

Для багатьох із нас це месенджер, без якого нам складно уявити звичайний день. Новини, чати з друзями та близькими, улюблені канали та багато іншого. Проте чи відомо вам про ризики його використання?

Безпека в інтернеті: які є види компʼютерних вірусів та як від них захиститися

На сьогодні Інтернет-технології є невід’ємною складовою нашого життя. Ми отримуємо діджитал-послуги від держави та бізнесу, передаємо мережею конфіденційну інформацію, спілкуємося онлайн з близькими на особисті теми. Нерідко цими даними намагаються заволодіти зловмисники, переслідуючи власні інтереси.

Кіберполіція радить: перевіряйте інформацію про можливі грошові виплати на офіційних ресурсах

Українці все частіше стикаються з випадками шахрайства. Зокрема, за даними Національний банк України, кількість незаконних дій з платіжними картками, за якими були завдані збитки, протягом 2023 року зросла на чверть та становила 272 тис. операцій.

Як уникнути шахрайства

«Щоб отримати грошову допомогу від держави, натисніть тут». Коли такі повідомлення надходять, 10-15 тисяч користувачів щодня переходять за посиланнями на фішингові сайти – усі вони потенційно можуть стати жертвами шахраїв!

Проєкт "BRAMA. Онлайн варта України"

Департаментом кіберполіції спільно з волонтерами був створений проєкт «БРАМА», який обʼєднує небайдужих громадян у напрямку протидії дезінформації, а також російській пропаганді у мережі Інтернет.