КОПЕЙКО МИХАЙЛО МУСІЙОВИЧ

Солонянський селищний голова

Народився 1 серпня 1955 р. у м. Дубно Рівненської обл. Трудову діяльність розпочав на Дубнівському механічно-ливарному заводі. Закінчивши у 1977 р. фізико-математичний факультет Рівненського педагогічного інституту, отримав направлення до Письмечівської школи Солонянського району, де викладав два роки. Після служби в армії Михайло Мусійович повернувся на Солонянщину, де працював в районному органі народного контролю.

У 1984 р. Копейко М.М. був обраний заступником голови виконавчого комітету Солонянської селищної ради.

З 1985 р. - ось уже упродовж 38-и років - Копейко М.М. обирають головою виконавчого комітету, Солонянським селищним головою. З жовтня 2015 р. він є очільником Солонянської селищної  територіальної громади.

Досвідчений, вольовий і цілеспрямований керівник, інтелігентна та мудра людина, Михайло Мусійович дбає за створення сприятливих соціально-економічних умов проживання мешканців громади, зважає на інтереси кожного її жителя.

Нагороджений ювілейною медаллю «25 років незалежності України» за значні особисті заслуги у становленні незалежної України, утвердженні її суверенітету та зміцненні міжнародного авторитету, вагомий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток, активну громадсько-політичну діяльність, сумлінне та бездоганне служіння Українському народу. Указ Президента України від 19 серпня 2016 року № 336

Занесений до Книги Рекордів України за «Найтриваліший безперервний термін діяльності на одній посаді»  (30 років) (24 грудня 2020 року)

Нагороджений відзнакою Дніпропетровської обласної державної адміністрації «За розвиток регіону» (2001 р.), дипломом Дніпропетровської обласної ради «Кращий селищний голова» (2002 р.), подякою Дніпропетровської! ОДА (2000 р.), почесними грамотами Дніпропетровської ОДА (2012 р.), Дніпропетровської обласної ради (2005 р.); дипломами Всеукраїнського конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування (2007 р.), Дніпропетровської ОДА за перемогу у конкурсі «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку» (2013 р.).

Найбільш глобальними та масштабними проектами з часів створення Солонянської селищної територіальної громади можна вважати:

у 2017 році за рахунок обласного та місцевого бюджету, а це майже 92 000 000 грн, повністю модернізовано Солонянський опорний заклад; після капітального ремонту відкрито Василівський дитячий садок; проведено ремонт покрівлі Василівської філії.

У 2018 році в Солонянській громаді було відкрито перший в Україні інклюзивно-ресурсний центр, побудований за європейськими стандартами. Саме тут мешканці громади віком від 2 до 18 років, які мають особливі потреби та діти з інвалідністю, безкоштовно отримують фахову допомогу. Цього ж року проведено капітальний ремонт будівлі Аполлонівської гімназії. Також розпочав своє функціонування комунальний позашкільний заклад освіти «Дитячо-юнацька спортивна школа», в якому безкоштовно займаються 167 дітей на спортивних секціях з футболу, тхеквандо, настільного тенісу, волейболу, важкої та легкої атлетики. В Тритузнянському та Кам’янському старостинських округах проведений капітальний ремонт адмінбудівель.

У 2019 році в громаді відкрито Центр надання адміністративних послуг. Наразі через ЦНАП мешканці громади та району мають можливість отримати 147 адміністративних послуг різноманітного характеру. Цього ж року Солонянська селищна територіальна громада долучилася до реалізації пілотного проєкту “Поліцейський офіцер громади”. Наразі на території громади проживають та працюють 3 поліцейських, які опікуються безпекою та захистом її мешканців. У 2020 році відбулося відкриття Малого групового будинку, в якому проживає 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; розпочато капітальний ремонт фасаду головного будинку братів Бергманів, однієї з головних культурних спадщин громади; проведено капітальний ремонт покрівлі Солонянській гімназії; створено комунальний позашкільний заклад освіти «Центр дитячої та юнацької творчості» Солонянської селищної ради.

У Солонянській селищній територіальній громаді традиційно проводяться футбольні турніри на «Кубок мера» з призовим фондом. На високому рівні проходять культурно-масові заходи до державних свят і місцевих дат. На території Василівського старостинського округу в с.Василівка щорічно проходить фестиваль "Купала FEST", на святкування якого приїздять люди з різних куточків України.

Здобутки та досягнення Солонянської селищної територіальної громади було визнано на:

• Конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування» в номінації «Покращення якості надання освітніх послуг» ІІ місце 2020 рік
  • «Ярмарці добросусідства» (Стратегія децентралізації Дніпропетровщини» переможець (І місце) у номінації «Освіта» 2019 рік
  • Всеукраїнському конкурсі Асоціації міст України «Міста, дружні до дитини»     «Доступна інклюзивна освіта дітям Солонянщини» -ІІІ місце 2018 рік
  • Конкурсі Міністерства регіонального розвитку та житлово-комунального господарства України  «Кращі практики місцевого самоврядування» І місце 2018 рік

Прихильник перетворень, людина слова і діла, Михайло Мусійович реальними справами зменшує відстань між владою та населенням, має вагомий авторитет і повагу серед жителів територіальної громади, своїх колег та керівництва.