Відкриті дані

Єдиний державний веб-портал відкритих даних створено на вимогу Закону України «Про доступ до публічної інформації» та постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних».

Портал призначений для забезпечення надання доступу до публічної інформації у формі відкритих даних та передбачає доступ до інформації органів влади з можливістю її наступного використання.

Будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, у тому числі в комерційних цілях, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обов’язковим посиланням на джерело отримання такої інформації.

Цілі створення Порталу:

• забезпечення своєчасного розміщення органами влади інформації, яка підлягає оприлюдненню, а також будь-яких інших даних, що відповідають визначенню публічної інформації у формі відкритих даних;
  • оприлюднення та регулярне оновлення розпорядником інформації відкритих даних на Порталі;
  • забезпечення для всіх користувачів інформаційного простору спільних правил щодо оприлюднення інформаційних матеріалів у формі відкритих даних;
  • забезпечення своєчасного розміщення повної та достовірної інформації;
  • забезпечення ефективних двосторонніх комунікацій і каналів зворотного зв’язку.

Вимоги до структури наборів даних оприлюднених на Порталі

Структура набору відкритих даних включає опис складу (елементів) набору даних, їх формат, параметри та призначення. Структура набору відкритих даних оприлюднюється у форматах XSD, JSON, CSV або інших аналогічних форматах.

ПЕРЕЙДІТЬ НА ПОРТАЛ ВІДКРИТИХ ДАНИХ