Задля ефективного розвитку об’єднаних територій Солонянська об’єднана громада та польське місто Злоценець продовжать обмінюватися досвідом реформування місцевого самоврядування і реалізовуватимуть спільні проекти. 7 листопада 2016 року мер міста Злоценець Кшиштоф Захаржевський та голова Солонянської селищної ради Михайло Копейко підписали меморандум про кооперацію, який підсумував річну роботу по польсько-канадській програмі «Підтримка демократії та місцевого самоврядування». Дана програма  ініційована урядами Польщі та Канади і реалізується за підтримки Фонду міжнародної солідарності. Її мета – допомогти українцям створити ефективні органи місцевого самоврядування. Програма передбачає реалізацію спільних польсько-українських проектів у 2015-2017 роках.

Основними напрямами співробітництва, згідно з підписаним меморандумом, українська і польська сторони обрали наступні:

• Створення дорожньої карти розвитку ОТГ;
  • Підготовка Стратегії розвитку ОТГ;
  • Експертне супроводження пріоритетних проектів розвитку громад;
  • Обмін делегаціями з метою вивчення досвіду роботи ОМС;
  • висвітлення результатів спільної діяльності у місцевих, обласних та центральних засобах масової інформації;

Після офіційної частини голова Солонянської селищної ради Михайло Копейко звернувся з вітальним словом до присутніх, коротко охарактеризувавши результати та перспективи польсько-української співпраці. У подарунок колегам із Польщі солоняни передали традиційні українські сувеніри, виготовлені місцевими майстринями, а також магнітики з зображенням солонянських краєвидів та архітектурної перлини селища – будинку Бергманів. Від польських гостей Михайло Мусійович отримав брендований виріб із міста Злоцинець – мед, зібраний на території їхньої громади. Сподіваємося, досвід іноземних колег надихне Солонянську громаду на втілення багатьох корисних проектів!