Шановні підприємці!

Солонянське управляння ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області  наголошує, дотримуйтесь правил торгівлі пестицидами  і агрохімікатами, адже від Вас залежить здоров’я людей, чистота довкілля та якість вирощених на присадибних ділянках продуктів харчування.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», транспортування, зберігання, застосування, утилізація, знищення та знешкодження пестицидів і агрохімікатів та торгівля ними здійснюються відповідно до вимог, встановлених чинним законодавством.

Особи, діяльність яких пов'язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів та торгівлею ними, повинні мати допуск (посвідчення) на право роботи із зазначеними пестицидами і агрохімікатами. Порядок одержання такого допуску визначається Кабінетом Міністрів України.

Продаж населенню пестицидів і агрохімікатів здійснюється у дрібнофасованому вигляді та з обов'язковою наявністю інструкції щодо безпечного їх застосування.

Відповідно до п.1.9 ДСП 8.8.1.2.001-98 Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» продаж пестицидів населенню повинно здійснюватись тільки у відповідності з "Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні" і доповненнями до нього.

Фальсифіковані пестициди і агрохімікати - продукція, яка не відповідає встановленим вимогам, що висуваються до пестицидів і агрохімікатів, у тому числі вимогам щодо маркування та пакування, розміщення інформації про товар на його упаковці тощо, та/або продукція, на упаковці якої зареєстрований знак для товарів та послуг використано з порушенням прав власника.

Особливості продажу хімічних засобів захисту рослин та мінеральних добрив визначено главою 6 Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, затверджених наказом Міністерства економіки України від 19.04.2007 №104.

Згідно даних Правил:

• на упаковці отруйних товарів мають бути попереджувальні написи "Отрута"; "Оберігати від попадання в очі" тощо, а також інформація про правила та умови безпечного їх використання;
  • здійснюючи приймання отрутохімікатів, перевіряють дату виготовлення і строк їх придатності;
  • зберігання таких товарів здійснюється з дотриманням санітарних вимог щодо їх транспортування та зберігання;
  • суб'єкти господарювання здійснюють зберігання та продаж даного виду товарів у торговельних приміщеннях з урахуванням їх складу та призначення за умови, що отруйні товари зберігаються окремо від решти;
  • засоби захисту рослин зберігають у закритих сухих, чистих, добре вентильованих приміщеннях з підлогою з бетону або з керамічних плиток при температурі не нижче ніж 0 °С і не вище ніж від +20 до +25 °С та відносній вологості повітря не більше ніж 55-65 відсотків;
  • для уникнення погіршення якості товарів (зволожування, руйнування та розкладання) забороняється їх зберігання у вологих приміщеннях;
  • необхідно захищати товар від дії прямих променів світла та теплового впливу;
  • отрутохімікати необхідно зберігати  окремо від інших товарів;
  • товари у твердій упаковці розміщують на підтоварниках висотою штабеля не більше ніж 1,5 м, а в м'якій упаковці - на полицях стелажів. Ці товари розміщують на відстані не менше ніж 1 м від приладів опалення, відстань між стінами та штабелями має бути не менше ніж 1 м;
  • при тривалому зберіганні товари необхідно періодично оглядати, у разі потреби просушувати, перевіряти цільність і герметичність тари отрутохімікатів;
  • усі товари повинні мати анотації з інформацією про споживчі властивості товару;
  • забороняється продаж товарів без інформаційних етикеток, із закінченим строком придатності, товарів у пошкодженій упаковці, а також отрутохімікатів без належного попереджувального маркування та інформації про правила та умови їх використання.

Відповідно до чинного законодавства відповідальність несуть особи, винні у:

• ввезенні на територію України, реалізації засобів захисту рослин, що не пройшли державних випробувань і реєстрації, а також у торгівлі засобами захисту рослин, термін придатності яких закінчився;
  • недотриманні правил торгівлі засобами захисту рослин;
  • ухиленні від пред'явлення або непред'явленні засобів захисту рослин для проведення їх огляду;
  • непроходженні спеціальної підготовки та не отриманні відповідного допуску та посвідчення на право проведення робіт, пов'язаних з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею засобами захисту рослин;
  • використанні завідомо фальсифікованих пестицидів і агрохімікатів;
  • не виконанні законних вимог посадових осіб, які здійснюють державний нагляд і контроль.

У разі виникнення питань просимо звертатись до Солонянського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області за адресою  смт Солоне, вул. Терентьева,7 ( електронна пошта 33@dp.dpss.gov.ua)

Солонянське управління

Головного управління