Факти про незаконні проникнення:

• Злочинці здійснили тисячі незаконних проникнень в Україні.
  • У більшості випадків при незаконному проникненні сила не застосовувалася. Це означає, що злочинці входили через НЕЗАМКНЕНІ двері та вікна.

Більшість із цих випадків незаконного проникнення можна було попередити:

• Завжди замикайте двері та вікна, навіть якщо ви виходите «лише на хвилинку».
  • Ніколи не залишайте ключі від будинку в загальнодоступному місці: під килимком для витирання ніг, у горщику для квітів або на виступі над дверима. Це – саме ті місця, де злочинець шукатиме насамперед.

Якщо ви бажаєте ще більше ускладнити життя злочинцям, запам’ятайте такі поради:

• Зовнішні двері повинні мати врізні замки з міцним металевим ригелем, що входить у дверну раму на 25 мм.
  • Розсувні двері та вікна повинні мати «вентиляційні» замки, а також допоміжні замки для підвищення рівня безпеки.
  • Встановіть надійні замки на двері гаража, підвалу, внутрішнього дворика або на інші двері, через які можна проникнути в складські приміщення або в кімнату для гостей.

Виходите?

• Замкніть усі двері та вікна.
  • Використовуйте таймери ввімкнення та вимкнення світла, радіо і телевізора в будинку для створення враження, ніби хтось є в будинку.
  • У разі тривалих подорожей домовтеся про припинення доставки пошти й газет або попросіть сусіда їх забирати.
  • Словом, зробіть так, щоб ваш будинок виглядав ОБЖИТИМ.

Пам’ятайте, якщо ви приходите додому і бачите розбите вікно або виламані двері, не заходьте всередину.

Зустріч зі злодієм може бути небезпечною. Негайно зателефонуйте до місцевого відділення поліції.

Інші поради

• Встановіть у парадні двері вічко із широким кутом огляду. Ніколи не відчиняйте дверей, не знаючи, хто за ними стоїть.
  • Розгляньте доцільність встановлення систем сигналізації.
  • Після переїзду до нового будинку замініть замки.

Найкраща профілактика: бути добрим сусідом!!!

Знаєте, який інструмент попередження злочинності є найбільш ефективним з усіх, коли-небудь винайдених людиною? ГАРНИЙ СУСІД!

• Поліція не може бути присутньою відразу всюди, однак ви та ваші сусіди можете. Ви є саме тими людьми, які справді знають, що зараз відбувається в районі.
  • Впровадьте це сусідське ноу-хау в життя. Це просто: просто дивіться та слухайте, а потім телефонуйте. Якщо ви помітили щось підозріле, негайно викликайте поліцію або шерифа.
  • Не намагайтеся самостійно зупинити злочинця. Це може бути небезпечно.
  • Сусіди, які співпрацюють із правоохоронцями, – це найкраща команда борців зі злочинністю в окрузі.
  • За більш детальною інформацією про те, як створити ГРУПУ ДОБРОВОЛЬЦІВ, звертайтеся до співробітника з питань попередження злочинності місцевого відділення поліції.