Рекомендації щодо попередження злочинності для людей похилого віку
Попередження злочинності – це справа кожного, а не лише співробітників правоохоронних органів. Люди похилого віку можуть навчитися захищати себе від злочинців, дотримуючись цих простих практичних порад. Також поділіться цими рекомендаціями із сусідами та друзями, щоб ускладнити роботу злочинцям у вашому районі.
Вдома…
- Двері та вікна завжди мають бути замкненими. Встановіть врізні замки на всіх дверях.
- Уночі забезпечте належне освітлення будинку як усередині, так і ззовні, а штори закривайте.
- На вхідних дверях встановіть вічко, щоб можна було бачити відвідувачів, не відчиняючи дверей.
- Кур’єрів та незнайомців просіть пред’являти посвідчувальні документи. Не бійтеся просити: якщо вони діють на законних підставах, то не заперечуватимуть.
- Ніколи нікому не повідомляйте по телефону номерів своїх кредитних та телефонних карток, номера соціального страхування або номера банківського рахунку, окрім випадків, коли ви самі телефонували.
- Якщо незнайомець просить дозволу скористатися вашим телефоном, скажіть йому, що ви самі зателефонуєте для нього. Ніколи не впускайте незнайомців у свій будинок.
- Ніколи не залишайте на дверях записок про те, що вас немає вдома, і не ховайте ключі під мотором або в інших помітних місцях.
- Ніколи не розповідайте по телефону про те, що ви – самі або що вас не буде вдома в певний час.
- Якщо ви від’їжджаєте на більш ніж один день, переконайтеся, що ваш будинок виглядає так, наче в ньому хтось живе: користуйтесь автоматичними таймерами для ввімкнення світла та радіо або телевізора.
На вулиці…
- Носіть сумочку, притискаючи її до себе; не вішайте її на руку. Крім того, ніколи не кладіть сумочку в магазинний візок.
- Не беріть із собою більше грошей, ніж потрібно. На сьогодні велика кількість продовольчих магазинів приймає чеки й банківські картки замість готівки.
- Не ходіть самі в нічний час. Попросіть друга/подругу провести вас через небезпечні райони (навіть удень).
- Не носіть зброї: її можуть використати проти вас.
- Домовтеся про те, щоб ваші зарплатні або урядові чеки надсилалися безпосередньо до вашого банку: більшість банків має знижки для людей похилого віку.
- Ніколи не знімайте грошей із банківських рахунків для третіх осіб, знімайте лише ДЛЯ СЕБЕ. Остерігайтеся програм швидкого збагачення, які, найімовірніше, є занадто вигідними, щоб бути чесними.
В автомобілі...
- Стежте за тим, щоб паливний бак був завжди повним, а двигун – справним, аби уникнути поломок.
- Завжди замикайте двері автомобіля, навіть якщо ви перебуваєте всередині; нехай вікна будуть піднятими. Водіння із зачиненими вікнами також зменшує витрати бензину.
- Замикайте пакунки та інші цінні речі в багажнику. Не залишайте їх на задньому сидінні або на підлозі автомобіля, де їх можуть побачити потенційні злодії.
- Повернувшись до автомобіля, завжди перевіряйте передні й задні сидіння перед тим, як сідати в нього.
- Ніколи не підбирайте попутників.
- У разі поломки якомога швидше зверніть праворуч на узбіччя і зупиніться, підніміть капот та чекайте на допомогу всередині автомобіля. Не виходьте з автомобіля або не опускайте вікно доти, доки не прибуде поліція.
Якщо ви стали жертвою вдома…
- Якщо ви приїхали додому та підозрюєте, що стороння особа може бути всередині, НЕ ЗАХОДЬТЕ. Тихо відійдіть і зателефонуйте за номером 102, щоб повідомити про злочин.
- Якщо на вас напали на вулиці, якомога голосніше кричіть і гукайте на допомогу або свистіть у свисток. Не переслідуйте нападника. Якомога швидше зателефонуйте за номером 102 та повідомте про злочин.
- Якщо ви стали жертвою шахрайства, повідомте про злочин до місцевого відділення поліції або районної прокуратури. Шахраї розраховують на небажання жертви визнати те, що її обдурили, однак якщо ви зволікатимете, то допоможете їм уникнути відповідальності. Запам’ятайте: якщо ви не повідомите про злочин, шахраї обманюватимуть інших знову і знову, а ви не матимете жодного шансу повернути свої гроші.