Відзначаючи щороку 3 грудня Міжнародний день людей з інвалідністю, прогресивне людство засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги.

Мета, заради якої цей день був проголошений, – це дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятою Генеральною Асамблеєю в 1982 році.

Цей день – день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня та підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав людей з обмеженими фізичними можливостями і їх участі в житті суспільства.

Проведення такого дня спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Саме ставлення до людей з обмеженими фізичними можливостями визначає ступінь цивілізованості суспільства, для них мають бути створені такі умови, які дадуть змогу відчувати себе рівними серед рівних.

Наша держава взяла на себе і виконує конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення інвалідів, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя, надала ряд пільг, конституційно гарантувала рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства.

Дніпровське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області проводить постійну роботу щодо забезпечення людей з особливими потребами ліками, технічними засобами реабілітації, путівками в санаторії, протезами та іншими медико-соціальними послугами, так як одним з головних напрямів роботи Фонду соціального страхування України є турбота про цих людей.

За 10 місяців 2019 року проведено щомісячні страхові виплати 4443 потерпілим на виробництві, в тому числі - інвалідам 1 групи - 63 особам на суму 3 млн. 727 тис. грн, інвалідам 2 групи - 280 особам на суму 14 млн.565 тис. грн, інвалідам 3 групи - 1692 особам на суму 59 млн. 118 тис. гривень.

У відповідності до висновків медико-соціальних експертних комісій потерпілих забезпечено:

• лікарськими засобами та виробами медичного призначення 149 осіб (профінансовано 979,836 тис. грн);
  • технічними та іншими засобами реабілітації 107 осіб (профінансовано 584,576 тис. грн);
  • спеціальним медичним доглядом 23 особи (профінансовано 898,827 тис. грн);
  • постійним стороннім доглядом 62 особи  (профінансовано 1220,797 тис. грн);
  • побутовим обслуговуванням 58 осіб (профінансовано 571,120 тис. грн);
  • лікування потерпілих на виробництві та їх медичну реабілітацію 195 осіб (профінансовано 1958,287 тис. грн);
  • санаторнокурортним лікуванням 126 осіб (профінансовано 1966,15 тис. грн) та

укладено договори з 30 санаторно- курортним закладом, основні з них:

- ТОВ "Санаторій Арктика" (м. Бердянськ) основний профіль лікування - захворювання органів травлення, кістково-м’язової системи, нервової системи, органів дихання;

- ПрАТ "Приазовкурорт", Філія ПрАТ "Приазовкурорт" "Клінічний санаторій "Бердянськ," (м. Бердянськ) основний профіль лікування - захворювання кістково-м'язової системи, нервової системи, органів дихання, ендокринної системи, шкіри, урологічного профілю;

- ДП "Клінічний санаторій ім.Горького" (м. Одеса) основний профіль лікування - захворювання кістково-м'язової системи, нервової системи, органів дихання, ендокринної системи, органів зору;

- ДП "Клінічний санаторій "Карпати" ЗАТ "Укрпрофоздоровниця", (Закарпатська обл., Мукачівський р-н, с.Карпати) основний профіль лікування - захворювання кістково-м'язової системи, нервової системи, органів дихання, захворювання системи кровообігу, захворювання органів травлення;

-  ДП "Санаторій ім. Пирогова" м. Одеса курорт Куяльник основний профіль лікування -  захворювання кістково-м'язової системи, нервової системи, захворювання хребта та спинного мозку;

- ДП "Південь-Курорт-Сервіс" санаторій "Орізонт" (Одеська область, Білгород-Дністровський р-н, смт.Сергіївка)  основний профіль лікування -  захворювання кістково-м'язової системи, нервової системи, захворювання хребта та спинного мозку, органів дихання, шкіри;

- ПП "Джерело-2" Санаторій "Орлине Гніздо" (Закарпатська обл., м.Виноградів) основний профіль лікування - кістково-м’язової системи, нервової системи;

- ДП "Санаторій "Славутич" імені Б.В. Пашковського" ПрАТ "Укрпрофоздоровниця" (Дніпропетровська обл., м.Верхньодніпровськ) -  основний профіль лікування захворювання органів травлення, кістково-м’язової системи, нервової системи, органів дихання лікування наслідків опіків  органів зору;

- ПБП "Паритет" Санаторій "Чайка" (Херсонська область, смт Лазурне) основний профіль лікування - кістково-м’язової системи, нервової системи, органів дихання.

Також було виплачено компенсацію 84 особам на загальну суму 28,646 тис. грн. на бензин (пальне), ремонт і технічне обслуговування.

Інвалідність – це не вирок! Таким людям тільки важлива постійна увага й турбота суспільства!

Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями – день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.

З повагою до кожного,

начальник Дніпровського відділення управління

виконавчої дирекції ФССУ  в Дніпропетровській області                      Т.Шипова