Вчительська професія належить до категорії, де підвищена емоційність, постійна залученість та відповідальність можуть привести до професійного вигорання. Як допомогти тому, хто допомагає вчитися і зростати? Як попередити професійне та емоційне вигорання?

Педагоги зустрілися в Центрі активності громадян, щоб розібратися в причинах та наслідках психологічного та фізичного виснаження, визначити чинники для відновлення власного ресурсу.

Серед дієвих стратегій, які допомагають бути «зарядженою», освітяни назвали наступні:
Шукайте те, що наповнює вас радістю
Спостерігайте за собою
Практикуйте емпатійне слухання
Позбудьтеся тривожності
Практикуйте «внутрішню усмішку»
Врівноважте емоційний стан

Важлива риса вчителів — резистентність: внутрішня стійкість та необхідність швидко відновлюватися після стресів.

Разом з тим, вчитель має не тільки сам вчитися швидко відновлюватися, а й навчати цього дітей. Для цього «батарейка» має бути в «плюсі». Заряджаємося позитивом самі і підтримуємо тих, хто цього потребує.