У Дніпрі та області періодично лунають сирени та оголошують повітряну тривогу. Згодом тривогу відміняли і так декілька раз.

Проте, у нинішніх умовах цей сигнал означає лише оповіщення про повітряну тривогу. Навчальні сирени наразі не відбуваються.

Не секрет, що на третій та четвертий рази багато хто вже не так серйозно поставився до сигналу та не бажали залишати свої домівки. Але до кожної тривоги слід відноситися серйозно!

Військові наголошують: система оповіщення працює наступним чином:

основна інформація надходить з радарів стеження. Як тільки на полі екрану з’являються позначки літальних апаратів (імовірно супротивника), котрі переміщуються в бік міст України, подається команда «Повітря». Радар бачить напрямок польоту, але не може визначити кінцеву ціль і наявність ракетно-бомбового навантаження. Рідше команда «Повітря» дається за інформацією очевидців. Так, наприклад, крилаті ракети летять на висоті 50-150 метрів, огинаючи поверхню землі, і їх можливо візуально помітити та визначити приблизний напрямок польоту. Але очевидці буває помиляються.

Ще є інформація розвідки та інших служб, але вони теж часто страхуються.

Взагалі, це той випадок, коли краще перестрахуватися, ніж піддавати життя ризику.

Ставтеся із розумінням, - рекомендують військові фахівці.

Почувши сирену, негайно знайдіть укриття. Перебувайте там доти, доки лунатиме сигнал і ви не отримаєте офіційної інформації про ВІДБІЙ повітряної атаки!

Нагадаємо, що для мешканців Солонянської громади для оперативного реагування на інформацію про повітряну атаку, створено спільноту у Viber СИРЕНА СОЛОНЕ ТГ. Приєднуйтесь до спільноти та отримуйте інформацію оперативно https://invite.viber.com/...