Соціальне сирітство – це явище, обумовлене ухиленням або відстороненням батьків від виконання батьківських обов’язків по відношенню до неповнолітніх дітей. У зв’язку з цим зростає кількість дітей, які залишаються без батьківського піклування. Ця ознака, на жаль, не обминула і нашого суспільства.

Помітною тенденцією останніх років є відокремлення сім’ї від батьківства. Насамперед вона проявляється у значному збільшенні неповних сімей, часто в результаті свідомої відмови від реєстрації шлюбу з метою отримання соціальної допомоги від держави.

Надання допомоги сім’ям на ранньому етапі неблагополуччя найбільш ефективне, оскільки сім’я в цей період активно намагається шукати вихід, вмотивована на отримання допомоги, охоче йде на співпрацю. Тому Центром надання соціальних послуг Солонянської селищної ради значна увага приділяється саме підтримці батьків, наданні їм необхідної допомоги з метою недопущення виникнення соціального сирітства.

Під час надання соціальних послуг робота спеціалістів Центру направлена на забезпечення психологічної та соціальної підтримки вагітних жінок та жінок, які народили дитину, з метою вирішення наступних проблемних питань:

• питання догляду за дитиною;
  • налагодження стосунків в сім’ї та з оточенням;
  • вирішення конфліктних ситуацій;
  • налагодження соціальних зв’язків;
  • забезпечення соціально-психологічної підтримки батьків, у яких народилися діти з вадами здоров’я;
  • сприяння в наданні матеріальної та гуманітарної допомоги;
  • сприяння в оформленні документів;
  • переадресація до обласного центру соціально - психологічної допомоги тощо.

Якщо Вас не підтримує чоловік, батьки та родичі щодо народження та виховання дитини, Ви опинилися в складних життєвих обставинах, розгублені та відчуваєте себе покинутою звертайтеся до КУ «Центр надання соціальних послуг» Солонянської селищної ради