Екологічне лихо: спалювання рослинних залишків завдають непоправної шкоди довкіллю і людям!

Ще навіть не настала осінь з листопадом, а свіже повітря вже псує дим. На жаль, не всі громадяни, а особливо мешканці приватного сектору зважають на те, що не можна палити сміття та траву.

Те, що палії вважають сміттям, є продуктом харчування для живих організмів, а ще житлом та притулком для них. При трав’яній пожежі гинуть усі живі істоти на поверхні та в ґрунті: зайці, їжаки, плазуни, земноводні, комахи, а їхні личинки, лялечки, дощові черв’яки тощо — згорають або задихаються від диму.

Випалювання сухостою викликає загибель кладок та знищення місць гніздування птахів. Випалені місця пернаті покидають назавжди.

Токсини, які виділяються під час горіння рослин та інших речовин провокують виникнення хвороб, зокрема дихальної системи.

Також, може призвести до масштабних пожеж

За спалювання сміття та трави передбачена адміністративна відповідальність

Ст. 77-1 (Самовільне випалювання рослинності або її залишків) КУпАП.

штраф для громадян 3 060 – 6 120 грн; для посадових осіб 15 300 – 21 420 грн.

А якщо дії спричинили пожежу, то це вже кримінальна відповідальність.

Всім чудової осені!

Джерело - Поліцейські офіцери громад