Як змінити газопостачальну компанію: найрозповсюдженіші питання споживачів
Хто має право змінити постачальника газу? Чи потрібна для цього нова труба? Як оформити контракт швидко та без зайвих зусиль? На розповсюджені питання мешканців Дніпропетровщини відповіли в управлінні паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження облдержадміністрації.
«Обрати для себе найвигідніші умови та змінити постачальника газу можуть всі мешканці Дніпропетровщини. Та більшість й досі не скористалася цим правом. Хтось не знає про переваги такого рішення, хтось думає, що доведеться обійти безліч інстанцій. Насправді ж процес спрощений, вимагає мінімуму документів. А змінити компанію можна прямо з дому – в режимі онлайн. Відтак розвіюємо міфи та відповідаємо на розповсюджені питання споживачів», – наголосили в управлінні.
Хто має право змінити компанію-постачальника газу?
З 1 серпня 2020 року в Україні працює ринок газу. Ціну за кубометр формує кожна компанія-постачальник – а їх в Україні майже 50. Обрати найвигідніші для себе умови вільно може кожен українець. Це стосується і мешканців приватних будинків, і квартир. Уряд спростив цю процедуру. Потрібна тільки заявка та мінімальний пакет документів.
Чи може змінити постачальника споживач, який має борги за газ?
Навіть якщо споживачу відключили газ через заборгованість, він може змінити постачальника. Проте нова компанія почне надавати послугу тільки після того, як клієнт розрахується з попередньою.
Чи потрібно міняти труби, аби перейти до іншої газопостачальної компанії?
Ні, заміна постачальника газу не вимагає жодних технічних рішень.
Як знайти нову газопостачальну компанію?
Переглянути, які компанії працюють на українському ринку та мають ліцензію на постачання газу, можна на сайті НКРЕКП.
У кожного постачальника газу побутовим клієнтам має бути свій сайт.
Куди звертатися, аби змінити постачальника газу?
Для цього не потрібно йти до діючого постачальника та розривати з ним договір. Слід надати мінімальний пакет документів до нової компанії. Це можна зробити онлайн. Перехід відбудеться автоматично, без відключення газу.
Як швидко та без зайвих зусиль змінити постачальника газу?
- Обрати нову компанію. Перевірити, чи вона має ліцензію на постачання газу. Зробити це можна на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. Там слід обрати розділ «Ліцензійний реєстр НКРЕП».
- Подати заяву-приєднання до нового постачальника. Це можна зробити на сайті компанії. Ще один варіант – надіслати їй на електронну пошту скановану або сфотографовану заяву. Знадобляться і документи, якими визначено право власності чи користування на об'єкт, документ, який посвідчує особу споживача, реєстраційний номер облікової картки платника податків. Постачальник може попросити й додаткові довідки – їх перелік має бути викладений на сайті компанії.
- Очікувати повідомлення від нової компанії про дату початку постачання газу.
- Протягом 6 тижнів – отримати остаточний рахунок від попереднього постачальника та розрахуватися із ним за 10 днів.