Виконавчий комітет Солонянської селищної ради  закликає мешканців селищної ради бути обережними при користуванні природним газом.

Нехтування нормами і правилами безпечного користування газовими приладами може стати причиною трагедії. Самовільне встановлення газових приладів та недотримання вимог безпеки під час їх експлуатації залишаються головними причинами загибелі людей. У зв’язку з чим, звертаємося до мешканців селищної ради з закликом зайвий раз пересвідчитися у надійності газових приладів та відповідності їх технічним нормам.

Шановні мешканці, проявляйте обережність при користуванні газовими приладами:

не користуйтеся газовими водонагрівачами й опалювальними приладами при відсутності тяги й при зворотній тязі, тому що можливе отруєння чадним газом;

не користуйтеся несправними газовими приладами;

не намагайтеся відремонтувати несправності самостійно;

не дозволяйте вмикати газові прилади дітям, а також особам, що не пройшли спеціального інструктажу;

не прикріплюйте до водонагрівача, або опалювального приладу й газопроводів сторонні предмети;

не вмикайте газові прилади при несправній автоматиці безпеки;

не залишайте без догляду запалені газові горілки! При раптовому затуханні полум’я негайно закрийте усі газові крани, добре провітріть приміщення;

зачиняйте кран на стійці перед плитою після кожного користування газом;

при виявлені запаху газу на вулиці, в під’їзді, підвалі чи інших місцях негайно повідомте аварійно-диспетчерську службу за телефоном 104!

Дотримання цих правил доступне кожному. Тож зробіть усе можливе аби зберегти своє життя та майно від страхітливої сили вогню!

До уваги споживачів скрапленого газу!

Під час проходження опалювального сезону найважливішим є питання безпечного використання газу в побуті. Щоб уникнути нещасних випадків, споживачам скрапленого газу необхідно дотримуватись правил користування балонами та газовими приладами:

• Не користуйтесь балонами в приміщеннях багатоповерхових будинків, а також у підвальних та цокольних приміщеннях.
  • Не зберігайте наповнені газом балони у житлових приміщеннях, санвузлах, коридорах, на балконах, у гаражах, а також поблизу опалювальних приладів.
  • Не користуйтесь несправною газобалоною установкою. Не ремонтуйте їх самовільно.
  • Не підігрівайте балон будь-якими засобами!
  • Обмінюйте балони тільки в спеціальних пунктах газового господарства.
  • Вимагайте на пункті обміну перевірки вентиля на герметичність і маси газу в балоні. Не ремонтуйте вентиль балона самі! При витоку газу перекрийте вентиль балона і винесіть його на вулицю.

Якщо ви почули запах газу не використовуйте сірники, запальнички та інші джерела відкритого вогню, не вмикайте світло та будь-які електроприлади. Негайно перекрийте вентилі на газовому приладді і крани подачі газу та забезпечте провітрювання приміщень, відкрийте вікна та двері. Викличте аварійну службу газу за телефоном «104», організовано і без паніки залиште приміщення.

Нагадуємо! Придбання балонів з газом у невідомих осіб – є загрозою для Вашого життя.Газові установки з балонами, які були придбано у стороннії осіб не будуть обслуговуватись, а працівники газового господарства не несуть відповідальність за їх безпечну експлуатацію.

Під час експлуатації пічного опалення НЕОБХІДНО:

1) перед початком, а також впродовж усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі – не рідше одного разу на три місяці;

2) відстань від печі до меблів, шаф та іншого обладнання повинна бути не менше 0,7 м, а від топкових отворів – не менше 1,25 м;

3) біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5×0,7 м;

4) усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

5) печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій відповідно до вимог будівельних норм;

6) попіл й шлак, шо їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця.

При користуванні печами ЗАБОРОНЕНО:

– розпалювати їх легкозаймистими та горючими рідинами;

– використовувати для обігріву несправні та не відремонтовані опалювальні печі;

– сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

– зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу;

– розмішувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

– проводити розпалення печей дровами, довжина яких перевищує розміри топки;

– здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;

– виносити та викидати гаряче вугілля ближче 15 метрів від будівель;

– зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці; – використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи;

– влаштовувати в якості димової труби металеві та азбестові труби;

– прокладати димоходи (борови) опалювальних печей по горючих основах;

– закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;

– топити печі під час проведення у приміщеннях масових заходів;

– доручати розпалювання печі та нагляд за нею дітям.

Якщо пожежі уникнути не вдалося, негайно повідомте про це пожежно-

рятувальну службу за телефоном «101».

При цьому вкажіть точну адресу об’єкта, місце виникнення пожежі, наявність осіб, також повідомте своє прізвище та номер телефону.

Якщо є можливість, евакуюйте людей, починайте гасити пожежу підручними засобами.

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки! Бережіть своє життя та майно!

Відділ з питань цивільного захисту та

мобілізаційної роботи виконкому

Солонянської селищної ради