неякісні препарати

«Увага! Вилучення з обігу неякісних дієтичних добавок !»
 

До уваги суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з обігом дієтичних добавок!

Відповідно до пункту 2.1 Меморандуму про партнерство та співробітництво між Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками та Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 14.10.2022, з метою інформування та протидії поширенню неякісних препаратів, у тому числі ветеринарних препаратів, дієтичних добавок, харчових продуктів для спеціальних медичних цілей контролю ваги, які мають невідповідну якість, в рамках міжнародної взаємодії та обміну була отримана інформація Держлікслужби від 23.10.2024 № 11036-001.1/002.0/17-24 щодо вилучення неякісної продукції,  а саме отримане термінове повідомлення від:

  • Федеральної комісії із захисту від санітарного ризику, Комісія з доказів та управління ризиками, Мексика (Federal Commission for the Protection Against Sanitary Risk Commission of  Evidence and Risk Management, Mexico), щодо препарату UMARI, довідковий номер: 33/2024, виробник: ESPECIALID ADES NUTRITION S.A de C.V., повiдомлення про вiдклик всіх серiй препарату UMARY для знищення, через наявність незадекларованих фармацевтичних інгредієнтів, а саме диклофенак та омепразол у вищезазначеній дієтичній добавці.
  • Управління з продовольства та медикаментів США (U.S Food and Drug Administration, FDA) стосовно дієтичної добавки: АК Форте Таблетки з Ортігою у Омега 3 (AK Forte Tablets con Ortiga y Omega 3), виробник С&А Naturistics — відкликає всі серії препарату AK Forte Tablets con Ortiga у Omega 3 через наявність незадекларованих фармацевтичних інгредієнтів, а саме диклофенак, дексаметазон та метокарбамол у вищезазначеній дієтичній добавці. 

Фахівці Держпродспоживслужби застерігають споживачів не купувати та не використовувати вище зазначену продукцію, яка рекламується та продається на різних веб-сайтах та в деяких роздрібних магазинах.

        Диклофенак є нестероїдним протизапальним засобом (зазвичай його називають НПЗЗ). НПЗЗ можуть спричинити підвищений ризик серцево-судинних подій, таких як серцевий напад та інсульт, а також серйозні пошкодження шлунково-кишкового тракту, включаючи кровотечу, виразку та смертельну перфорацію шлунка та кишечника. Цей прихований інгредієнт препарату також може взаємодіяти з іншими ліками та значно підвищувати ризик побічних ефектів, особливо коли споживачі використовують кілька продуктів, що містять НПЗЗ.

         Омепразол — це інгібітор протонної помпи (зазвичай його називають ІПП), який використовується для лікування розладів, пов’язаних із кислотністю шлунка. Ліки ІПП можуть викликати серйозні шкірні реакції, біль у животі, діарею, нудоту та головний біль. Цей прихований інгредієнт може маскувати такі проблеми зі шлунком, як ерозії, виразки та рак шлунка, а також може взаємодіяти з іншими ліками, тому його не слід приймати з певними ліками.

       Дексаметазон – це медична речовина лікарського призначення, що є синтетичним гормональним стероїдом класу кортикостероїдів. Дексаметазон несумісний з іншими ліками, оскільки можуть виникнути нерозчинні сполуки, що погано впливають на здоров'я пацієнта. Він застосовується окремо від інших засобів.
При паралельному використанні із вакцинами проти вірусів збільшується ризик розвитку інфекції. Використання з парацетамолом розвиває гепатотоксичну дію та викликає інтоксикацію організму. На тлі міорелаксантів медикамент підвищує тривалість м'язової блокади. Спільне застосування з імунодепресантами підвищує ризик розвитку інфекцій та лімфоми, а інгібітори АПФ при одночасному використанні змінюють склад периферичної крові. Антидоту у разі передозування немає.

           Метокарбамол є міорелаксантом центральної дії із седативними властивостями. Він безпосередньо не розслаблює напружені скелетні м’язи у людини. Механізм дії не встановлений, але можливо він пов’язаний із загальним пригніченням центральної нервової системи (ЦНС). Препарат  може викликати сонливість або запаморочення. Можливе погіршення розумових та/або фізичних можливостей, які необхідні для виконання небезпечних завдань, таких як експлуатація машин, обладнання або керування автомобілем.

          Це повідомлення призначене для інформування громадськості про продукти, що продаються як дієтичні добавки або звичайні харчові продукти з прихованими інгредієнтами ліків і хімікатами. Ці продукти, як правило, рекламуються як «повністю натуральні» що не є дійсним. FDA не в змозі 100% перевірити та ідентифікувати всі продукти, що продаються як дієтичні добавки, які містять потенційно шкідливі приховані інгредієнти. Споживачі повинні проявляти обережність перед покупкою будь-якого продукту вищевказаних категорій.

         Просимо всіх суб’єктів господарювання діяльність яких пов’язана з обігом вказаної продукції провести інвентаризацію щодо наявності даних препаратів. У разі виявлення- вилучити з обігу та інформувати Дніпровське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби для проведення необхідних заходів, щодо вилучення небезпечної продукції, відповідно до законодавства.

        За більш детальнішою інформацією просимо звертатися до фахівців Дніпровського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби за адресою смт Солоне, вул. Тереньєва,7 , ел пошта 21@dp.dpss.gov.ua

 

Дніпровське районне управління

Головного управління

Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області