Щодо пілотного проєкту «Офіцер безпеки освітнього середовища»
Багато питань виникає щодо пілотного проєкту «Офіцер безпеки освітнього середовища», ініційованого спільно Міністерством внутрішніх справ та Міністерством освіти України.
Чому це важливо та які функції він буде виконувати?
Питання безпеки освітнього процесу не є новим для суспільства, однак в умовах нашого сьогодення воно набуває особливої актуальності. Освіта в умовах війни - це діяльність у режимі особливої відповідальності, єдності, відкритості та безпеки.
Безпека освітнього середовища – це стан захищеності усіх учасників освітнього процесу, створення безпечних умов навчання, запобігання вчиненню правопорушень, вжиття заходів, спрямованих на попередження та усунення всіляких загроз.
Війна диктує нові виклики тому питання безпечного середовища у школах України вийшло на новий рівень. Основна мета проєкту «Офіцер безпеки освітнього середовища» - захистити дітей у школах під час війни та створити безпечне освітнє середовище.
Як ми повідомляли раніше, до даного пілотного проєкту залучено 12 шкіл нашої громади, які здійснюють освітній процес за змішаною формою, а в області – 106. Головна місія офіцера безпеки- здійснювати пропускний режим, контролювати прилеглу територію школи, комунікувати з екстреними службами, особисто реагувати на правопорушення та забезпечувати безпечні умови навчання.
Також офіцери безпеки будуть проводити профілактичні бесіди з дітьми, зокрема про загрозу вибухонебезпечних та будь яких невідомих предметів, з якими дитина може стикнутися.
Для всіх нас безпека дітей в пріоритеті.