Угорська Екуменічна Служба Допомоги (УЕДС) є зареєстрованою неурядовою організацією, яка заснована у 1991 році в Угорщині. УЕДС протягом багатьох років після катастроф надає гуманітарну та благодійну допоомгу постраждалим громадянам у багатьох частинах світу. Після початку війни в Україні 24 лютого 2022 року, Угорська Екуменічна Служба Допомоги розпочала великомасштабну програму гуманітарної допомоги та благочинних акцій для підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших осіб, які постраждали внаслідок війни (надалі ВПО) і приймаючих громад в Україні.

Одним із напрямків роботи УЕДС є надання фінансової допомоги для ВПО у Львівській, Івано-Франківській, Черкаській, Одеській, Миколаївській, Кіровоградській, Харківській, Дніпропетровській, Херсонській та Київській областях в рамках програми "Cash assistense". Станом на січень 2024 року у межах цієї програми понад 25 тисяч потребуючих осіб вже отримали допоомгу у розмірі 10800 гривень.

В рамках пропонованих домовленостей УЕДС хоче розпочати реалізацію вищезгаданої програми у Дніпропетровській області. В межах цієї програми ВПО буде надаватись фінансова допомога у розмірі 10 800 гривень одній особі (одноразова допомога на 3 місяці). Вказану допомогу можуть отримати ВПО, які не отримували грошову допомогу від інших міжнародних організацій протягом останніх трьох місяців та належать до однієї з таких соціально-вразливих категорій:

Сім'ї з:

• доходами менше 6 318 гривень на одну особу на місяць (соціальна допомога та пільги не враховуються)
  • ВПО
  • 2 і більше дітьми до 18 років
  • одним опікуном (самотня матір, батько і т.д.)
  • вагітною/годуючою жінкою
  • літнім особам (60+)
  • людьми з інвалідністю
  • людьми, які мають хронічні захворювання
  • людьми, які були поранені або загинули внаслідок обстрілу
  • чиє житло було зруйноване або пошкоджене внаслідок конфлікту
  • які проживають в орендованому житлі, притулку або у приймаючій сім'ї
  • які проживають у безпосередній близькості від лінії фронту (30 км)

Для реєстрації потрібно надати наступні документи: паспорт громадянина України, реєстраційний номер облікової карти платника податків (ідентифікаційний код), свідоцтво про народження дитини, довідка про взяття на облік ВПО, посвідчення особи з інвалідністю та інші підтверджуючі документи.

Вся детальна інформація нижце в інфорграфіці.