Вчора представники Міжнародної громадської організації «FHI 360» провели тренінг «Громада, вільна від гендерно зумовленого насильства (ГЗН): запобігання та реагування».

Захід відбувся у Центрі активності громадян Солоне. У ньому взяли участь працівники Центру надання соціальних послуг, Інклюзивно-ресурсного центру, відділу соціального захисту населення, служби у справах дітей та Центру професійного розвитку педагогічних працівників.

Що таке гендер, ознаки й види гендерно зумовленого насильства, вплив стресу на організм людини, поняття гендерних стереотипів та їх формування, а також питання запобігання та попередження гендерно зумовленого насильства - ці та інші актуальні теми досліджувались під час тренінгу.

Обговорили також принципи допомоги людям, які пережили гендерне насильство та алгоритм психосоціальної підтримки постраждалих осіб.

Гендерно зумовлене насильство не може бути табу або ігнорованою темою. Воно вимагає нашої уваги, розмови та дії.