Верховна Рада України прийняла законопроєкт про надання офіцерського звання військовим без вищої освіти, але з бойовим досвідом. Підтримали проєкт 283 нардепи.

Закон №8339 передбачає надання офіцерських звань тим захисникам, які не встигли отримати вищу освіту, але мають відповідний бойовий досвід.

Законом передбачено:

• встановлення нових строків проходження військової служби за контрактом від 1 до 10 років шляхом виключення положення щодо шестимісячного строку;
  • випробування при прийнятті на військову службу за контрактом;
  • заміну військового звання «перший сержант» на «головний сержант».

Окрім того, закон пропонує:

• врегулювати деякі норми щодо встановлення, зміни або припинення правових відносин між державою та громадянами України в питаннях виконання останніми військового обов’язку;
  • осучаснити деякі положення Закону та розділити їх у часі за результатами проведеного в державі правого режиму воєнного стану, а також особливостей функціонування держави в разі оголошення стану війни;
  • привести положення статті про звільнення військовослужбовців з військової служби у відповідність із раніше ухваленими законами.

Нагадаємо, 20 березня Верховна Рада прийняла закон №8339, яким вносяться зміни до Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу». Законом удосконалюється визначення співвідношення військових звань сержантського складу.