Вибухонебезпечні предмети становлять загрозу життю та здоров’ю людей. В умовах воєнного часу вибухонебезпечні предмети можуть знаходитись на дахах будинків, на вулиці, на узбіччі доріг, у лісах, у парках. Можуть бути замасковані у будь-які дитячі іграшки, мобільні телефони, особисті повсякденні цивільні речі (пакети, сумки, коробки, одяг), для того щоб привернути увагу.

Щоб уберегти себе та оточуючих від небезпеки, рятувальники закликають громадян в разі виявлення вибухонебезпечних або невідомих предметів, що схожі на вибухонебезпечні – дотримуватись наступних правил:

• не торкайтесь, не підіймайте, не перекочуйте його з місця на місце;
  • не кидайте у вогонь або у водойми;
  • позначте місцезнаходження предмета підручними матеріалами;
  • відведіть подалі людей від підозрілої знахідки;
  • припиніть будь-які роботи в районі небезпечного предмета;
  • про знахідку необхідно ТЕРМІНОВО повідомити Службу порятунку «101» чи Національну поліцію «102».

Запам’ятайте! Знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають право тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які мають практичні навички роботи з вибуховими речовинами та боєприпасами.