Фото без описуНехтування нормами і правилами безпечного користування газовими приладами може стати причиною трагедії. Самовільне встановлення газових приладів та недотримання вимог безпеки під час їх експлуатації залишаються головними причинами загибелі людей. У зв’язку з чим, звертаємося до мешканців селищної ради з закликом зайвий раз пересвідчитися у надійності газових приладів та відповідності їх технічним нормам.

Шановні мешканці, проявляйте обережність при користуванні газовими приладами:

не користуйтеся газовими водонагрівачами й опалювальними приладами при відсутності тяги й при зворотній тязі, тому що можливе отруєння чадним газом;

не користуйтеся несправними газовими приладами;

не намагайтеся відремонтувати несправності самостійно;

не дозволяйте вмикати газові прилади дітям, а також особам, що не пройшли спеціального інструктажу;

не прикріплюйте до водонагрівача, або опалювального приладу й газопроводів сторонні предмети;

не вмикайте газові прилади при несправній автоматиці безпеки;

не залишайте без догляду запалені газові горілки! При раптовому затуханні полум’я негайно закрийте усі газові крани, добре провітріть приміщення;

зачиняйте кран на стійці перед плитою після кожного користування газом;

при виявлені запаху газу на вулиці, в під’їзді, підвалі чи інших місцях негайно повідомте аварійно-диспетчерську службу за телефоном 104!

Дотримання цих правил доступне кожному. Тож зробіть усе можливе аби зберегти своє життя та майно від страхітливої сили вогню!

До уваги споживачів скрапленого газу!

Під час проходження опалювального сезону найважливішим є питання безпечного використання газу в побуті. Щоб уникнути нещасних випадків, споживачам скрапленого газу необхідно дотримуватись правил користування балонами та газовими приладами:

  • Не користуйтесь балонами в приміщеннях багатоповерхових будинків, а також у підвальних та цокольних приміщеннях.
  • Не зберігайте наповнені газом балони у житлових приміщеннях, санвузлах, коридорах, на балконах, у гаражах, а також поблизу опалювальних приладів.
  • Не користуйтесь несправною газобалоною установкою. Не ремонтуйте їх самовільно.
  • Не підігрівайте балон будь-якими засобами!
  • Обмінюйте балони тільки в спеціальних пунктах газового господарства.
  • Вимагайте на пункті обміну перевірки вентиля на герметичність і маси газу в балоні. Не ремонтуйте вентиль балона самі! При витоку газу перекрийте вентиль балона і винесіть його на вулицю.

Якщо ви почули запах газу не використовуйте сірники, запальнички та інші джерела відкритого вогню, не вмикайте світло та будь-які електроприлади. Негайно перекрийте вентилі на газовому приладді і крани подачі газу та забезпечте провітрювання приміщень, відкрийте вікна та двері. Викличте аварійну службу газу за телефоном «104», організовано і без паніки залиште приміщення.

Нагадуємо! Придбання балонів з газом у невідомих осіб – є загрозою для Вашого життя.Газові установки з балонами, які були придбано у стороннії осіб не будуть обслуговуватись, а працівники газового господарства не несуть відповідальність за їх безпечну експлуатацію.