Організація бесід і зустрічей учнів з правоохоронцями є традиційною формою превентивної роботи у школі, вона дозволяє учням реальніше і глибше зрозуміти всю небезпечність негативних наслідків протиправної поведінки і не допускати її в майбутньому.

Так, 2 грудня 2021 року у Башмачанську школу та Оріхівську початкову школу завітали інспектор сектору ювенальної превенції Євгенія Бобильова та поліцейські офіцери громади Олександр Павленко та Микола Сідий. Інспекторка ювенальної поліції та поліцейські офіцери громади провели бесіду з учнями 6-11 класів про особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх, види і підстави адміністративної відповідальності малолітніх осіб. Гості дали змістовні відповіді на запитання, які виникали у школярів під час зустрічі та, окрім загальної теорії, нагадали дітям і основні правила безпечної поведінки, розповіли про конкретні неприємні ситуації, у які можна потрапити через власну необережність та дали поради як їх уникнути. Всі отримали корисну інформацію та погодились, що безпека кожного залежить від нас самих.