У Василівці відбувся фестиваль "Купала Fest" 2021

Дата: 10.07.2021 12:56

В липні українці відзначають свято  Івана Купала – традиційне дійство, яке має давні корені. Це день літнього сонцестояння, що збігається з Різдвом Івана Хрестителя. За народними переказами саме у купальську ніч на коротку мить розквітає папороть. А той, хто знайде її квітку, буде щасливим.

Ось і у селі Василівка Солонянської селищної територіальної громади є добра традиція –шукати свою квітку щастя на фестивалі «Купала Fest» . Щороку захід вражає своїми масштабами та родзинками, не став винятком і цей рік. Кілька годин тут вирувала феєрія народної і сучасної пісні, виступали художні колективи та виконавці усіх старостинських округів Солонянської громади. Колоритну атмосферу Івана Купала створювали хореографічні колективи, а народні ансамблі додали етнічних барв святу. Родзинкою ж цьогорічного заходу стала вражаюча циркова програма, саксофоніст та гімнастки.

Невід’ємним атрибутом фестивалю стали купальські обряди та конкурси. Народні повір’я твердять, що зібрані в ніч на Івана Купала чи вранці рослини мають особливу, надзвичайну силу. Кожна квітка чи трава, що вплітається у купальський вінок, має своє символічне значення. Саме тому серед учасниць заходу було проведено конкурс на Кращий купальський вінок, за результатом якого було визначено та нагороджено 3 переможниць.

Розваги для себе міг знайти кожен, адже працювали різноманітні локації: ярмарок, частування стравами, а народні майстри пропонували свої унікальні творчі роботи. Було куди витратити зайву енергію й дітворі, для якої були організовані різноманітні атракціони, батути.

Кульмінацією свята стало розпалення вогнища, яке невдовзі у дружньому хороводі зібрало навколо себе майже всіх присутніх. Завершилося свято дискотекою в ритмах купальської ночі та яскравим феєрверком.

«Купала Fest 2021» вдалося на славу, а відродження прадавніх традицій потішило душу всіх учасників заходу.

Щиро дякуємо усім причетним до організації та проведення незабутнього, колоритного та драйвового свята. Слова вдячності усім присутнім за активну участь у конкурсах , окремі слова подяки усім артистам за талановиті та яскраві вокальні та хореографічні виступи.

Хочемо побажати , нехай купальське вогнище очистить вас від усіх хвороб та негараздів. А легендарний цвіт папороті дає віру у надзвичайне та дивовижне.

(Частина фото використані із мережі інтернет)