Як підписати заяву єМалятко

Дата: 10.02.2021 12:54

Як підписати заяву єМалятко? Чи достатньо підпису одного з батьків? Ділимося порадами з батьками, які тільки планують зареєструвати народження дитини на порталі Дія .

Навіщо потрібен електронний підпис?

Електронний підпис потрібен для ідентифікації особи під час отримання послуг онлайн. Документи, підписані електронним підписом, мають таку ж юридичну силу, як і документи, підписані власноруч.

Існує декілька видів електронних підписів. Авторизація на порталі Дія можлива за наявності електронного підпису, BankID або MobileID. Але щоб підписати заяву єМалятко, потрібно мати виключно файловий електронний підпис. Підписати заяву за допомогою BankID або MobileID ви не зможете.

Де отримати файловий електронний підпис?

• Онлайн на сайті Приватбанку:  http://bit.ly/3dERfHj
  • Офлайн у одному з акредитованих центрів сертифікації ключів:  https://bit.ly/3b6NYO0

Чи достатньо підпису одного з батьків?

Заяву повинні підписати і мама, і тато дитини, якщо:

батьки не перебувають у шлюбі

батьки перебувають у шлюбі, але

• мають різні прізвища
  • зареєстровані за різними адресами і замовляють послугу з реєстрації місця проживання дитини
  • заяву подає батько, а отримувати допомогу при народженні буде мама, і навпаки

У інших випадках достатньо підпису одного з батьків.

Як підписати заяву другому з батьків?

Після того, як заяву підписав заявник, другому з батьків на електронну пошту надійде лист з посиланням на підпис. Спочатку потрібно авторизуватися на порталі Дія, далі — перейти за посиланням та підписати заяву.