Медичний огляд школярів

Дата: 10.05.2021 18:40

Батьки першокласників вже почали подавати документи до школи/ До пакету документів входить медична довідка № 086-1/0.

Національна служба здоров'я України надає роз'яснення про медичний огляд школярів від 08.05.2021 року.

Отже, медичні довідки № 086-1/о - у них міститься висновок про стан здоров’я дитини, діагноз, групу на фізкультурі та рекомендації відповідно до клінічного протоколу медичного догляду за дітьми віком від 3 до 17 років.

Такі довідки видає сімейний лікар або педіатр із яким в дитини укладена декларація. Також цей лікар направляє учня до вузьких спеціалістів, чиї висновки також потрібні для огляду.

Щодо медогляду дітей, які вперше підуть у школу. Перед вступом у перший клас потрібно відвідати таких лікарів та пройти такі аналізи:

•  дитячий хірург;
  •  дитячий ортопед-травматолог;
  •  дитячий офтальмолог;
  •  стоматолог;
  •  інші спеціалісти за показаннями;
  •  аналіз крові на гемоглобін;
  •  інші аналізи за показаннями

Детальніше про медогляд для учнів 2-11 класів. Діти, які вже навчаються в школі, мають проходити медичний огляд один раз на рік, але не обов’язково робити це перед самим навчальним роком. Можна перенести похід до лікаря на будь-який інший час, щоб не утворювати черг перед першим вересня.

Із 7 до 17 років вузьких спеціалістів та аналізи потрібно проходити лише за необхідністю. Потрібні консультації та аналізи для кожного віку підкаже педіатр чи сімейний лікар, який направляє на огляд.

Медичні огляди учнів входять до Програми медичних гарантій і є безоплатними. Для консультації вузьких спеціалістів педіатр чи сімейний лікар створить електронне направлення. З ним потрібно звернутись до будь-якого медичного закладу, який має договір з НСЗУ на надання амбулаторної допомоги.

Більше інформації - у публікації НСЗУ за посиланням