Наша область може пишатись – адже для багатьох селищ і міст Дніпропетровщини реформа стала ковтком свіжого повітря. Завжди цікаво спостерігати, як села, об’єднавшись в потужну ОТГ, відкривають в своїх громадах нові школи, регіструють туристичні бренди, влаштовують добровільні пожежні бригади, запрошують справжніх шерифів і роблять багато інших цікавих речей.

Одна з таких історій успіху – історія децентралізації в Солонянській ОТГ нашої області. Тут місцеві пишаються не лише одним з найкрутіших ЦНАПів країни, але й школою, якій можуть позаздрити шкільні заклади міста.

3.0 на користь школи

…Хриплявий дзвоник. Похмуре подвір’я, блакитно-сірі обшарпані стіни їдальні, тирсові парти, на яких ще 2 покоління тому хтось вирізав «тут був Вася». Така вона – школа в уявлені багатьох із нас.

А от дітки Солонянської ОТГ ходять в школу з прекрасним дизайном, проводять уроки в інтерактивних класах, займаються по передовим методиках, і обожнюють вчитись. Бо в такій школі інакше неможливо. Адже, на уроках географії, ви не дивитесь в старенький атлас, а вивчаєте світ із інтерактивним глобусом. Увімкнеш в розетку – і фізична карта перетвориться на політичну. На біології дітлахи можуть подивитись на справжню амебу і інфузорію, адже сучасних мікроскопів вистачає на кожного учня. А на хімії дітвора проводить дослідження за допомогою самого «Ейнштейна»! Цей диво-комплекс дозволяє проводити велику кількість різноманітних шкільних дослідів, перетворюючи звичайний комп'ютер, планшет чи смартфон у повноцінну цифрову природно-наукову лабораторію.

Крім того, в розпорядженні учнів є своя невелика метеостанція, що вимірює температуру і фіксує напрями вітру. А класи іноземної мови обладнані інтерактивними комплексами і планшетами.

По словам директора Володимира Григоровича Сергієнка, така «утопія» стала реальна завдяки допомозі друзів і партнерів школи.

Продовження статті 

https://dv-gazeta.info/vechyorka/obschestvo1/gromada-de-vibuhnuli-zmini.html?fbclid=IwAR39jKJ8Zx_JT3lx7kumMIWYlZbgDlmlKEp8ih0Qi8sPORv1_Bvwf800MOA