Фото без опису

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На період карантину прийом громадян у центрах зайнятості відбувається з певними обмеженнями з урахуванням вимог, викладених у постанові Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами), а саме:

- відвідувачі мають перебувати у приміщенні центру зайнятості в одягнених засобах індивідуального захисту, зокрема, респіраторах або захисних масках, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

- під час перебування у приміщенні центру зайнятості відвідувачі мають дотримуватися соціальної дистанції не менше 1,5 метра;

- працівники центру зайнятості можуть обмежувати чисельність осіб, які одночасно перебувають у приміщенні центру зайнятості.

 

Всі консультації, пов’язані з отриманням соціальних послуг та матеріального забезпечення, можуть надаватися як безпосередньо у приміщеннях центрів зайнятості при особистому відвідуванні особи, так і засобами дистанційної комунікації (телефоном, електронною поштою, месенджерами тощо).

 

Громадяни, які виявили намір отримати статус безробітного, подають відповідні заяви у такі способи:

- особисто, під час відвідування центру зайнятості;

- через портал державних послуг «Дія», за наявності кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

 

На період карантину надання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю відбувається у перший день після подання особою відповідних заяв та документів (на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2020 №244, якою внесено зміни до «Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу», затвердженого постановою КМУ від 19.09.2018 № 792).

 

Нагадуємо, що основний обов’язок зареєстрованого безробітного – здійснювати активні дії щодо пошуку роботи та власного працевлаштування!

 

Пам’ятайте, що основна функція державної служби зайнятості – сприяння у працевлаштуванні зареєстрованих безробітних та осіб, які шукають роботу!

 

 

Отримуйте консультації щодо актуальних вакансій, допомогу у складанні резюме. Фахівці центрів зайнятості шукають для безробітних підходящі вакансії, пропонують підібрану роботу та проводять попередні узгодження з роботодавцями.

 

Права та обов'язки зареєстрованих безробітних - https://is.gd/13jqJI

Правила взаємодії безробітних із центром зайнятості в період карантину - https://is.gd/MJSkRO

 

Криза COVID-19 в черговий раз підкреслила, наскільки незахищені люди, які заради того, щоб отримувати більше грошей "зараз", працюють неофіційно, без трудового договору. Лише декілька цифр. За останніми даними Держстату (за перший квартал 2020 року), в Україні 3,4 млн людей працюють без офіційного оформлення. Загальна чисельність найманих працівників в Україні станом на кінець травня склала 9,89 млн. Це на 511 тисяч працівників менше, ніж у травні 2019, на 429 тисяч менше, ніж в грудні 2019, а також майже на 40 менше, ніж у квітні 2020. Найважче довелося тим, хто працював без офіційного оформлення – адже лишаючись роботи, вони залишались сам на сам із проблемою, оскільки роботодавець не ніс перед ними жодної відповідальності.

Чому робота без офіційного оформлення це погано?

Декларуйте свою трудову діяльність або трудову діяльність найманих працівників. Багато людей, почувши цю фразу, скажуть, звичайно ж, що "через великі податки простіше отримувати зарплату в конверті (так звана, неофіційна, "чорна" зарплата) і жити за принципом "тут і зараз". Але кожен хоче захищеності та впевненості в майбутньому, чи не так? Тому, без емоцій, подумайте над наступним.

Ви – найманий працівник. Що для вас краще: отримувати 10 000 гривень в конверті або 6 400 гривень після вирахування податків (як правило, їх платить за вас ваш роботодавець, а на руки ви отримуєте залишок)?

На перший погляд, здається краще обрати конверт із 10 000 гривень, адже ви отримуєте на руки більше "живих" грошей, які ви можете витратити прямо тут і зараз. Який в цьому варіанті (чорній зарплаті) є ще позитивний момент? У тому й річ, що ніякого. Взагалі! Плюс тільки в тому, що ви отримуєте трохи більше грошей сьогодні. Усе. А що буде завтра? Невідомо.

ТОМУ, погоджуючись на неофіційну роботу:

  • ВИ ПОГОДЖУЄТЕСЯ З ТИМ, ЩО ВАМ НЕ ПОТРІБЕН СОЦІАЛЬНИЙ ПАКЕТ, до якого входять: страховка, лікарняний, не дай Боже, компенсація в разі нещасного випадку, тощо;
  • ВИ дозволяєте несумлінному РОБОТОДАВЦЮ ЗВІЛЬНИТИ ВАС БЕЗ ПОПЕРЕДЖЕННЯ (навіть заднім числом) АБО ОШТРАФУВАТИ БЕЗ ПОЯСНЕННЯ ПРИЧИН;
  • про відпускні, соцальні програми (наприклад, субсидії), а тим більше, про гідну пенсію в старості, і мови бути не може.

А якщо Ви підприємець, який наймає на роботу людей без трудової угоди, то будьте готові до різних позапланових витрат. У тому числі:

- на навчання персоналу, тому що досвідчені фахівці зажадають офіційного оформлення та "білу" зарплату;

- на модернізацію свого виробництва або закупівлю товару для розширення асортименту, тому що вам буде складно отримати кредит в банку або залучити додаткові інвестиції;

- на погашення штрафу за порушення трудового законодавства, тому що рано чи пізно ви потрапите під перевірку інспеції праці;

- на оплату податків, які держава або місцева влада змушені додатково призначати або підвищувати, щоб отримати в бюджет хоч якісь гроші на соціальні програми. Тому що завтра ваша старенька мама прийде за пенсією, а дружина - за допомогою на дитину. І держава має ці кошти їм виплатити. А ще на зарплату з державного бюджету чекають лікарі, вчителі, рятувальники, пожежники, і так далі.

Так що? Ви готові ставити під загрозу себе, свою родину чи бізнес, на створення якого Ви витратили багато років свого життя? Мабуть ні.

Із 1 вересня посилюється контроль за неофіційним працевлаштуванням

Для виведення економіки з тіні, в Україні з початку року працюють інспектори праці. На період карантину їх дії було обмежено. Тепер, із червня 2020 року, все повертається на свої місця. За три місяці літа інспектори вже провели роз'яснювальну роботу зі 153 тисячма роботодавцями. У результаті, розбіжність між фактичною чісельністю працівників і кількістю оформлених трудових договорів становить майже 100 тисяч.

Під перевірку потрапляють роботодавці, у яких:

- обсяг виконаних робіт/наданих послуг не відповідає фактичній чісельності найманих працівників;

- встановлена невідповідність фактичної кількості співробітників даним Реєстру застрахованих осіб;

- заменшилась кількість найманих працівників під час карантину та відсутня позитивна динаміка працевлаштування посля його пом'якшення;

- приховують трудові відносини, підміняючі їх іншимі видами цивільніх або господарських відносин.

Як позитивний результат слід зазначити: якщо впродовж 2020 року до травня включно спостерігалась тенденція до зменшення кількості застрахованих людей, то за результатами проведеної інформаційної роботи в червні 2020 року кількість застрахованих робітників за місяць зросла вже на 59 тисяч.

Із 1 вересня робота інспекторів праці буде продовжена. Закликаємо всіх роботодавців, перш за все, бути чесними перед собою, із відповідальністю ставитись до своїх працівників та вести легальну роботу. Тільки так в державі буде забезпечена соціальна відповідальність, рівність прав і обов’язків. Сьогодні більша частина роботодавців та близько 10 мільйонів українців, які офіційно працюють, платять податки й збори. Завдяки цьому отримують фінансування та підтримку в тому числі, школи та лікарні, де навчаються та отримують медичну допомогу діти тих, хто ухиляється від офіційного оформлення. Крім того, ремонтуються й будуються дороги, по яким їздять всі без виключення (!). Також за кошти державного бюджету у складний коронавірусний час забезпечуються всім необхідним медичні заклади, а лікарі отримують підвищені зарплати. Тому питання декларування трудових відносин – сьогодні питання номер один. Як би пафосно це не звучало. Але, якщо ми хочемо жити в країні кращих змін, гідних зарплат, нормальних умов праці, високих темпів зростання, то починати треба не з сусіда або свого керівника. Починати треба з себе. Задекларуйте свою працю сьогодні. Тим самим ви забезпечите собі захист і впевненість завтра.