ПРАВИЛА

 поводження на вулицях та в громадських місцях на території Солонянської селищної ради під час карантину

 

  1. Правила регулюють питання особливого порядку проведення профілактичних, протиепідемічних та інших заходів на вулицях та громадських місцях населених пунктів Солонянської селищної ради  під час карантину, визначають норми поведінки населення, а також суб’єктів господарювання з метою недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

2. Правила є обов'язковими для виконання всіма розташованими на території Солонянської селищної ради підприємствами, установами, закладами та організаціями, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

3. Використані в цих Правилах терміни вживаються у значенні, наведеному в чинному законодавстві України.

4. На період особливого порядку проведення профілактичних та інших заходів під час карантину на території Солонянської селищної ради забороняється:

1) залишати місце проживання (будинки, квартири, кімнати у гуртожитках, готелях, тощо), крім випадків, коли дозволяється залишати місце проживання, а саме:

- пересування до місця роботи та з неї до місця проживання;

- відвідування аптеки, магазину, продовольчого агропромислового ринку з метою придбання продуктів харчування, засобів гігієни, лікарських засобів та виробів медичного призначення, ветеринарних препаратів, тощо;

- візиту до лікаря, медичних закладів у зв’язку зі станом здоров’я чи лікування домашніх тварин;

- проведення комплексу ритуальних послуг, чи отримання адміністративних послуг (реєстрація народження дитини, реєстрація місця проживання особи) та ремонту комп’ютерної та побутової техніки;

- вигул тварин тривалістю до 30 хвилин на день;

- відвідування правоохоронних, судових органів, тощо;

- відвідування літніх людей, осіб з інвалідністю з метою забезпечення їх продовольчими товарами та товарами першої необхідності або супровід цієї категорії громадян для задоволення їх потреб, відповідно до цих Правил.

2) виходити із приміщень (помешкань) без засобів індивідуального захисту органів дихання (масок, респіраторів);

3) користуватися дитячими та спортивними майданчиками;

4) перебувати на території Солонянської селищної ради (далі – на вулицях) групами більше двох осіб крім випадків:

-  необхідності супроводження дорослими малолітніх, неповнолітніх дітей, осіб похилого віку, осіб з інвалідністю;

- перебування в громадському транспорті;

- пересування групи членів сім’ї;

- виконання органами державної виконавчої влади  та органами місцевого самоврядування покладених на них функцій;

- у складі аварійних бригад.

5) перебувати на вулицях дітям віком до 14 років без супроводу дорослих, а дітям віком від 14 до 18 років – без відома батьків чи опікунів;

6) перебувати на вулицях дітям віком від 14 до 18 років після 20.00 години без супроводу дорослих;

7) палити, вживати їжу чи напої в місцях загального користування, в тому числі, в парках, скверах, лісопаркових зонах, прибережних смугах;

8) відвідувати ті об’єкти (заклади), робота яких заборонена на час карантину в установленому законодавством порядку.

5. Особам, які під час карантину, перебувають на робочих місцях, також забороняється без службової необхідності залишати приміщення, де вони працюють. Перед виходом із приміщення рекомендується змінювати засоби індивідуального захисту органів дихання (маски, респіратори).

6. При виході на вулицю кожна особа повинна мати при собі документи, що посвідчують особу (для дітей – свідоцтво про народження), і на вимогу працівників поліції зобов’язана пред’явити ці документи, а також повідомити своє місце проживання та мету, для якої вона вийшла на вулицю.

7. На вулицях особи повинні перебувати на відстані не менше 2 метрів одна від одної (за виключенням випадків, передбачених у підпункті 4 пункту 4 цих Правил).

8. Вигулювати домашніх тварин на вулицях дозволяється лише на повідках. Особа, яка вигулює домашню тварину, зобов’язана забезпечити мінімальну відстань у 2 метри від своєї тварини до інших тварин та людей, і обмежити час перебування на вулицях з домашньою твариною необхідним для її вигулу.

9. Відвідувачі об’єктів торгівлі та інших закладів, яким дозволено здійснювати обслуговування населення в умовах карантину, зобов’язані дотримуватися встановлених згідно з чинним законодавством та рішеннями органів місцевого самоврядування режиму та правил відвідування цих об’єктів (закладів), зокрема щодо максимально допустимої кількості відвідувачів, мінімально допустимої відстані між відвідувачами, проведення дезінфекції рук, безконтактного температурного скринінгу при вході, наявності засобів індивідуального захисту у відвідувачів, обслуговування в певні години дня лише категорій осіб, які перебувають у зоні особливого ризику, придбання однією особою певних товарів у обмеженій кількості, здійснення перерв для дезінфекції та/чи провітрювання приміщення. Мінімальна відстань між особами у чергах становить 2 метри.

10. Суб’єкти господарювання, які здійснюють обслуговування населення в умовах карантину, зобов’язані довести до відома відвідувачів режим та правила роботи об’єкту (закладу) під час карантину шляхом розміщення інформаційних матеріалів на видному місці при вході та на сайтах закладу (у разі наявності), забезпечувати виконання цих режиму та правил, впроваджувати нові форми і методи обслуговування населення, спрямовані на недопущення скупчення людей та обмеження їх контактування між собою (наприклад, замовлення онлайн чи за телефоном), проведення встановлених профілактичних, протиепідемічних, у т. ч. дезінфікуючих, та інших заходів на об’єктах (у закладах), роз’яснювальної роботи серед населення щодо максимального обмеження пересування на вулицях без крайньої потреби.

11. Аптекам рекомендується перейти на обслуговування населення без входу відвідувачів до торгових залів.

12. За порушення цих Правил винні особи притягаються в установленому законодавством порядку до адміністративної відповідальності за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

13. За порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням, якщо це спричинило або завідомо могло спричинити поширення цих захворювань, винні особи притягаються відповідно до статті 325 Кримінального кодексу України.

 

Примітка:

1. Під терміном “громадське місце” розуміються

- території загального користування (парки, посадки, лісопарки, парки культури і відпочинку, парки-пам'ятки, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики; майдани, площі, и, вулиці, провулки, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки; пляжі; кладовища; інші території загального користування; місця відпочинку; береги водойм.

- приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ, підприємств, установ і організацій (зокрема, але не виключно: заклади торгівлі, надання послуг, тощо) усіх форм власності та аналогічних засобів розміщення громадян, гуртожитків, вокзалів;

- транспорт (в тому числі який працює в режимі регулярних спеціальних перевезень), 

зупинки громадського транспорту

- прибудинкові території; території будівель та споруд інженерного захисту територій; території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору.

 

2. п.4 Правил може коригуватись, змінюватись відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”

 


 

Начальник відділу

з питань цивільного захисту

та мобілізаційної роботи

виконавчого комітету селищної ради                                     Андрій СІЯНКО 

 

 

 

 

 

 

Роз’яснення на сайті уряду опублікували 13 квітня. Згідно з ним, громадським місцем є частина чи частини будь-якої будівлі, споруди, що доступні або відкриті для населення вільно, за запрошенням або за плату, постійно, періодично чи час від часу, у тому числі під’їзди, підземні переходи і стадіони.

Крім того, громадськими місцями, за версією МОЗ, є:

  • ліфти і таксофони
  • приміщення та території медичних і навчальних закладів
  • дитмайданчики
  • приміщення і території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів
  • під’їзди житлових будинків
  • пасажирський транспорт загального користування
  • приміщення закладів харчування
  • приміщення культурних об’єктів
  • приміщення органів державної влади, органів місцевого самоврядування та державних установ

зупинки громадського транспорту