Фото без описуЗапрошуємо  вас у віртуальну екскурсію музеєм Бойової слави «Забуттю не підлягає» Широчанської СЗШ, де кожен експонат, річ, стенд – то своєрідна дань воїнам-землякам: загиблим, померлим і живим, які за роки війни пройшли через справжнє пекло. Для увічнення їх пам’яті і було створено цей музей. Екскурсантам представлені матеріали про саму війну, особисті дані, листи, нагороди, військові карти, фото. В усіх цих речах і досі відчувається біль і жахіття війни. Тут лунають розповіді про мужність, відданість державі і народу.

 

 

Фото без опису

https://scoolshiroke.wixsite.com/scoolschyroke/75-richnicya-peremogi

А ще, сьогодні, ви матимете можливість познайомитися з однією історією кохання, з  історією тих, кого розлучила війна не давши шансу насолодитися часом удвох. У них не було довгих залицянь, подарунків, романтичних мандрівок чи вечері при свічках. Їм не потрібен був увесь цей антураж, аби одразу розпізнати того, хто не зрадить і не полишить у біді, того, з ким хочеться пройти пліч-о-пліч до кінця життя, хто залишиться вірним.

Життя жінки, Кузьменко Поліни Сергіївни, котра сповна випила гірку чашу вдовиної долі.

Фото без опису

Посилання https://youtu.be/BULcZsosa6U

Коли побачиш влітку в полі

Червону квітку – символ волі,

Згадай синів безстрашних України,

Що полягли на землях Батьківщини.

Вони себе не вберегли,

Але край рідний захистили.

У полі маки зацвіли

Там, де герої ці спочили.

Твоє життя безхмарне нині.

За це їм дякуй, пам’ятай:

Герої захистили Україну

Колись і зараз твій боронять край.

Марія Устинчук

Разом з керівником Центру позашкільної освіти ви маєте  можливість   сьогодні виготовити «Мак пам’яті»- символ пам’яті жертв Першої світової війни, а згодом – жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року. Цей символ можна використати у подальшому під час вшанування пам’яті жертв тероризму та війни.

Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні. Хай червоний мак на грудях у кожного буде свідченням того, що ми ніколи не забудемо жертв війни.

Фото без опису