Декада пам'яті та поваги "Шлях Перемоги"
Запрошуємо вас у віртуальну екскурсію музеєм Бойової слави «Забуттю не підлягає» Широчанської СЗШ, де кожен експонат, річ, стенд – то своєрідна дань воїнам-землякам: загиблим, померлим і живим, які за роки війни пройшли через справжнє пекло. Для увічнення їх пам’яті і було створено цей музей. Екскурсантам представлені матеріали про саму війну, особисті дані, листи, нагороди, військові карти, фото. В усіх цих речах і досі відчувається біль і жахіття війни. Тут лунають розповіді про мужність, відданість державі і народу.
https://scoolshiroke.wixsite.com/scoolschyroke/75-richnicya-peremogi
А ще, сьогодні, ви матимете можливість познайомитися з однією історією кохання, з історією тих, кого розлучила війна не давши шансу насолодитися часом удвох. У них не було довгих залицянь, подарунків, романтичних мандрівок чи вечері при свічках. Їм не потрібен був увесь цей антураж, аби одразу розпізнати того, хто не зрадить і не полишить у біді, того, з ким хочеться пройти пліч-о-пліч до кінця життя, хто залишиться вірним.
Життя жінки, Кузьменко Поліни Сергіївни, котра сповна випила гірку чашу вдовиної долі.
Посилання https://youtu.be/BULcZsosa6U
Коли побачиш влітку в полі
Червону квітку – символ волі,
Згадай синів безстрашних України,
Що полягли на землях Батьківщини.
Вони себе не вберегли,
Але край рідний захистили.
У полі маки зацвіли
Там, де герої ці спочили.
Твоє життя безхмарне нині.
За це їм дякуй, пам’ятай:
Герої захистили Україну
Колись і зараз твій боронять край.
Марія Устинчук
Разом з керівником Центру позашкільної освіти ви маєте можливість сьогодні виготовити «Мак пам’яті»- символ пам’яті жертв Першої світової війни, а згодом – жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року. Цей символ можна використати у подальшому під час вшанування пам’яті жертв тероризму та війни.
Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні. Хай червоний мак на грудях у кожного буде свідченням того, що ми ніколи не забудемо жертв війни.