Дніпровське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області роз’яснює

Фото без опису

З 24 лютого 2022 року, в результаті повномасштабного вторгнення військ РФ на територію України  громадяни вимушені переїжджати із своїх домівок до більш спокійних областей України або навіть за кордон разом з домашніми тваринами. Порядок вивезення тварин - компаньйонів за межі України регламентується Законом України «Про ветеринарну медицину», яким передбачено, що такі тваринки при перетині кордону повинні супроводжуватись оригіналами міжнародних ветеринарних сертифікатів. Під некомерційним переміщенням тварин (а саме – собак, котів і домашніх тхорів (фреток)) розуміють будь-яке переміщення, що не має на меті продаж чи передачу права володіння домашньою твариною, у кількості, що в сумі не перевищує 5 голів.

Переміщення тварин (собаки, коти чи тхори) за кордон України здійснюється виключно за ветеринарно-санітарними паспортами на домашню тварину встановленого зразка. Оформити його можна в державній установі ветеринарної медицини після клінічного огляду тварини, відповідних діагностичних досліджень та профілактично-лікувальних обробок, включаючи щеплення проти сказу.

Домашні тварини, що переміщуються до інших країн, мають бути обов’язково ідентифіковані. Наразі ідентифікація проводиться за допомогою мікрочіпа (транспондера), що відповідає нормам ISO 11784 та ISO 11785. Інформація про «чіпування» тварини також зазначається у ветеринарно-санітарному паспорті.

Зверніть увагу! Якщо тварина ідентифікована за допомогою чіткого татуювання, і за наявності документів, які підтверджують, що татуювання було зроблено до 3 липня 2011 року, ідентифікація вважається відповідною нормам ЄС.

Власники тварин, які вивозяться за митну територію України, мають обов’язково отримати в уповноваженій лабораторії сертифікат європейського зразка про результати лабораторних випробувань сироваток крові тварини на наявність антитіл до вірусу сказу (FAVN test).

Лабораторне випробування здійснюється на зразку крові, відібраному, ветеринаром уповноваженим компетентним органом, не менш ніж за 30 днів після попередньої вакцинації і принаймні за три місяці до дати видачі сертифіката європейського зразка, перевірений (встановлений) титр антитіл дорівнює або більше ніж 0,5 МЕ/мл.

Наступним кроком, безпосередньо перед подорожжю з твариною, є оформлення ветеринарного свідоцтва для переміщення домашньої тварини по території України (Форма № 1). Воно виписується тільки державним лікарем ветеринарної медицини після проведеного ним обов’язкового клінічного огляду тварини. Потім, на підставі ветеринарного свідоцтва (Форма № 1) прикордонний державний ветеринарний інспектор виписує ветеринарний сертифікат третьої країни для некомерційного переміщення домашніх тварин.

На теперішній час законодавством України визначені умови видачі міжнародних ветеринарних сертифікатів, серед яких:

* відповідність умовам сертифікації країни призначення визначається на підставі ветеринарного свідоцтва і дата на зазначеному ветеринарному свідоцтві має бути такою, що не перевищує 72 години до виїзду;

Якщо вимоги країни призначення не враховані при підготовці ветеринарного свідоцтва, міжнародний ветеринарний сертифікат власнику тварини не видається та її вивезення за межі України не дозволяється.

Варто зазначити, що посадова особа при видачі ветеринарного документа засвідчує тільки:

* інформацію, що підтверджується іншими ветеринарними документами встановленої форми, виданими ветеринарними фахівцями, що мають право на оформлення цих документів;

* інформацію на підставі безпосереднього огляду домашньої тварини.

Окремо слід наголосити, що видача міжнародного ветеринарного сертифіката здійснюється на підставі Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».

Додатково інформуємо, що за умов наявності форми міжнародного ветеринарного сертифіката (сертифіката здоров’я), узгодженої між компетентним органом країни призначення та України (Держпродспоживслужбою), оформлення відповідного сертифіката здійснюється безоплатно.

Для оформлення документів, отримання консультацій просимо звертатися до Солонянської районної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: смт Солоне, вул. Терентьєва,7, електронна адреса sol-vet@ukr.net.

 

Дніпровське районне управління

ГУ Держпродспоживслужби в

Дніпропетровській області