"Реалізовуючи регіональну цільову Програму патріотичного виховання населення Дніпропетровщини на 2017-2020 роки вдруге у період 23-24 березня 2017 року на базі Дніпропетровського дитячо-юнацького центру міжнародного співробітництва проведено семінар-практикум для керівників туристсько-краєзнавчих гуртків та гуртків національно-патріотичного спрямування навчальних закладів області з питань розвитку скаутського руху в Дніпропетровському регіоні.

До проведення семінару-практикуму залучено голову ДОГО „Скіф” Галецького Ю.С. та експерта з європейських питань, національного тренера Назаренко О.О.

Програмою семінару-практикуму передбачалось: знайомство зі світом Скаутингу, Скаутською методикою, як ефективною системою національно-патріотичного виховання та всебічного розвитку особистості, оволодіння практичними навичками роботи з дітьми за Скаутським принципом, тренінги, презентації, обмін досвідом роботи, спілкування, цікаві рухавки та вечірка біля туристичного багаття.

Учасниками семінару-практикуму стали педагогічні працівники загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів 12 міст та 15 районів області, а саме: м. Дніпро (СЗШ № 29), м. Вільногірськ (Центр профільного навчання та дитячої творчості), м. Жовті Води (Центр дитячої творчості), м. Кам’янське (Центр позашкільної роботи та дитячої творчості), м. Кривий Ріг (Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді „Меридіан” Тернівського району), м. Марганець (Міський центр-комплекс позашкільної роботи), м. Нікополь (НСЗШ № 13 І-ІІІ ст.), м. Новомосковськ (НВК-ЗНЗ № 5 І-ІІ ступенів – ДНЗ), м. Покров (Олександрівська НСЗШ), м. Синельникове (ЗОШ І-ІІІ ст. № 6), м. Тернівка (Центр дитячої творчості), Апостолівський район (ЗОШ І-ІІІ ст..№ 3, Будинок дитячої творчості), Васильківський район (Центр позашкільної освіти), Дніпровський район (Будинок дитячої творчості та Слобожанський НВК № 1), Криничанський район (Дружбівська СЗШ), Магдалинівський район (Жданівська ЗОШ І-ІІІ ст..), Межівський район (Райпільська СЗШ І-ІІІ ст.), Новомосковський район (Вільненський НВК), Петропавлівський район (Троїцький НВК), Павлоградський район (Булахівська ЗОШ І-ІІІ ст..), Покровський район (Позашкільний заклад), П’ятихатський район (ЗШ І-ІІІ ст.. № 3), Синельниківський район (Роздорська СЗШ та Іларіонівська СЗШ І-ІІІ ст..), Солонянський район (СЗШ № 1 І-ІІІ ст..), Царичанський район (Будинок дитячої та юнацької творчості), Широківський район (СЗШ № 1), Юр’ївський район (Новогригорівський НВК).

Впродовж двох днів насиченої та різноманітної програми семінару-практикуму його учасники були активними, креативними, мотивованими, виявили бажання очолити даний напрямок роботи в своєму місті або районі.

За підсумками семінару-практикуму педагоги отримати сертифікати учасників, план дій щодо подальшої реалізації роботи з питань скаутського руху, методичне та нормативно-правове забезпечення, а також пам’ятні фото.

Більш детальна інформація буде направлена до 29.03.2017 в міста і райони області з рекомендаціями щодо подальшого розвитку скаутського руху на містах"
/ Н.Г.Гончар, директор ДДЮЦМС